B & B čuvaju vrh

U 4.kolu WABA lige 2016-17 su derbiji neporaženih ekipa pripali Beroe u grupi A i Budućnosti Bemaxu u grupi B koji tako usamljeni drže vrh tablice.

4.kolo – grupa A / Round 4 – Group A:
Play Off Happy-Beroe 52:58 (14:17, 15:11, 18:20, 5:10) statistika
Play Off Happy: *Čorda 10 (2-4), Babić -, Azinović, *N.Delić 10 (1-2), Perić, *Milošev 4 (2-2), Starčević -, Marković 10, *A.Delić 18 (7-12), Čeremidžić -, Ćato, *Džebo. Trener: Lojo.
Beroe: *Kostova 2, Rimpova -, Tomova 8, Toteva -, Kracholova 2, Nikolova 5, Slavova-Naneva -, *Perkins 13 (2-3), Zhelyzakova, *Reid 16 (4-9), *Zackery 10 (0-1), Naneva 2. Trener: Cvetanov.
Ekipa Gorana Loje pružila je dobar otpor vrlo kvalitetnim gošćama, ali je utakmica prelomljena u posljednjoj četvrtini kada su gošće uspjele prije svega dobrom igrom u odbrani stići do pobjede. Gošće su bolje otvorile susret i napravile prednost od 15:3 polovinom prve četvrtine. Ipak, drugi dio prvog perioda pripao je domaćim košarkašicama koje su smanjile zaostatak za gošćama na minus 3, 17:14. U drugoj četvrtini domaće su u potpunosti preokrenule rezultat u svoju korist, ali osim rezultatskog napravile su i preokret u igri te su tokom drug ečetvrtine bile puno bolji takmac, pa su na poluvrijeme otišle sa prednošću od jednog poena, 29:28. Treći period igralo se dosta izjednačeno sa obje strane, a gošće su ovaj period riješil u svoju korist rezultatom 20:18 te su u posljednju dionicu ušle sa prednošću od jednog poena 48:47. Posljednju dionicu gošće otvaraju odličnom igrom u odbrani, gdje domaćim nisu dopustile punih pet minuta da postignu poene. Četiri minute do kraja gošće su imale plus osam, 56:48. Prednost koju su stekli u tim momentima gošće su zadržale do kraja susreta i slavile pobjedu rezultatom 58:52. (sport1.ba)
Goran Lojo, trener Play Off Happya: » Beroe je kvalitetna ekipa, favorit u našoj grupi i sigurno je da sam očekivao težak susret. U svom sastavu imaju tri Amerikanke, fizički su dominantne tako da je bilo veoma teško. Loše smo započeli susret, ali uspjeli smo se vratiti u susret i na poluvremenu povesti. U trećoj četvrtini smo imali prednost od osam poena, a onda smo napravili greške koje su nas skupo koštale.«

Triglav-Partizan 1953 72:71 (15:17, 20:!8, 18:18, 19:18) statistika
Triglav: *Zdolšek 15 (1-3), *Abramovič 5 (2-2), Sofrić -, *Jevtović 16 (3-4), Jelenc 11 (3-4), Prevodnik, *Žibert 13, Jeras -, Kozina Bubnič-, Šmid -, Jakobčič 7, *Seničar 5. Trener: Lazić.
Partizan 1953: Čirimanović, Luković 6, *Petrović 15, Đorđević 2,*Špikić 12 (2-2), Čulafić, *Milovanović 21 (1-4), Radivojević -, *Matić 24 (7-8), Todorović, Miletić. Trener: Kanjevac.
Miroslav Kanjevac, trener Partizana 1953: »Čestitam Triglavu na pobedi. Ponekad je za konačni uspeh potrebna i doza sreće koja ovaj put nije bila na našoj strani, iako smo bili bez četiri-pet važnih igračica. Nadamo se, da ćemo u revanšu ostvariti bolji rezultat.«

4.kolo – grupa B / Round 4 – Group B
Budućnost Bemax-Montana 2003 67:46 (16:12, 18:8, 22:14, 11:12) statistika
Budućnost Bemax: Tomašević, Pejović 5 (1-3), Babić 4, Radović, *Topuzović 11, *Matović 14 (6-6), *Mujović 6 (2-4), Jakšić 3, Lazarević, Mugoša 1 (1-2), *Stjepanović 6 (4-10), *Kapor 17 (3-3). Trener: Bošković.
Montana 2003: *Stoycheva 12 (2-2), *Allen 8 (2-4), Dimitrova 7 (1-2), Filipova -, Sharenkapova 6 (4-6), Sokolan, *Makarieva, Ivanova 4 (4-4), *Peteva 2, Burdgess 7 (1-4). Trener: Mihaylov.
Goran Bošković, trener Budućnosti Bemaxa: »Odlična odbrana naše ekipe iz koje je proisticao siguran napad. Kontrolisali smo utakmicu sve vreme i nismo dozvolili protivniku da dođe do svoje igre. Zahvaljujem se protivniku na fer i korektnoj igri.«
Stefan Mihaylov, trener Montane 2003: »Loš meč Montane. Danas moje igračice nisu ništa uradile za razliku od ekipe Budućnosti. Može biti da je razlog brza i jaka odbrana Budućnosti, što je bilo stresno za našu ekipu. Napravili smo puno propusta u čistim situacijama i na kraju loš rezultat po nas.«