partizan okt 2017

Partizanu dovoljna jedna četvrtina

U posljednjim utakmicama 7.kola BTravel WABA lige 2017-18 je Partizan 1953 pobedu protiv Raguse osigurao već u prvoj četvrtini (30:11), dok je Play Off Ultra koševina Nikoline Džebo iz slobodnih bacanja dobio Trešnjevku 2009 sa 79:77.

Budućnost Bemax, Crvena zvezda i Cinkarna Celje su teoretski već osigurali ulazak u Superligu.

BTravel WABA liga 2017-18, 7.kolo / 2017-18 BTravel WABA League, Round 7

Grupa A / Group A:

Play Off Ultra-Trešnjevka 2009 79: 77 (20:14, 23:26, 14:22, 22:15)

STATISTIKA     VIDEO

Goran Lojo, trener Play Off Ultre: »Čestitam svojim igračicama na borbenosti i zalaganju te ostvarenoj pobjedi. Odlučivale su nijanse protiv odlične ekipe Trešnjevke 2009. Gostima čestima na fer i korektnoj igri.«

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »Teška utakmica u kojoj je domaćin iskoristio naše obrambene slabosti, jednim dijelom prozaišle iz neiskustva. Igrali smo dobro samo u periodima utakmice, a na momente radili naivne pogreške koje su nas koštale konačne pobjede. Pohvala mojim igračicama za minimalan poraz u gostima koji povečava vjerojatnost prolaza u drugi krug. No, ostaje žal za propuštenom prilikom da se nagradimo pobjedom. Čestitam domaćinu na fer igri i pobjedi.«

Grupa B / Group B:

Partizan 1953-Ragusa 71:56 (30:11, 14:12, 12:17, 15:16)

STATISTIKA     VIDEO

Sladjan Ivić, trener Partizana 1953: »Potvrdili smo ulogu favorita. Odigrali smo na našem nivou, ali samo prvih 20 minuta. Ekipa Raguse je ušla u drugo poluvreme mnogo hrabrije i odlučnije i uspela je da se približi. Sve čestitke ekipi iz Dubrovnika na fer i korektnoj igri.

Zdravko Kitin, trener Raguse: »Zaslužena pobjeda Partizana 1953. Mi smo željeli primiti što manje koševa i u tome smo uspjeli. Odlična utakmica za moju mladu ekipu. Može samo koristiti za nastavak sezone.«