2024 WABA SF#1: Cinkarna Celje-Orlovi 77-61 (Quotes, Gallery)

Prvi finalist 23.sezone WABA lige je Cinkarna Celje. Aktuelni šampion je nakon velikog preokreta i osjetno bolje igre u drugom poluvrijemenu (42-17) pobjedio Orlove koji su bili bez kapetanice Nataše Šobot.

2024 WABA FINAL-FOUR

Semifinals #1 – Bemax Arena, Podgorica, March 23
Cinkarna Celje (2)-Orlovi (3) (19-22, 16-22, 27-15, 15-2)

FULL STATS   FULL GAME VIDEO   POST-GAME QUOTES   GALLERY

Officials: Marko Mustapić (CRO), Krešimir Katić (CRO), Hrvoje Muhvić (CRO).

Cinkarna Celje: *Gbemuotor, *Bartelme 8, Jelenc 7, *Čeh 12 (1-2), Iseinoski, Anžič DNP, *Becker 15 (4-6), Uranker 11, Žibert 8, Demirović, *Silva 16 (4-4), Krenk DNP. Coach: Grgic.

Orlovi: J.Predojević, *Mitrović 7, Pavlović 2 (2-2), Đokić 1 (1-2), *Marjanović 14 (2-2), *H.Predojević 8 (4-4), *Mužević 20 (9-11), Guska, Damjanović, *Lee 9 (4-6), Vulić. Coach: Džuver.

FREE THROWS: Cinkarna Celje 9-12 (85%), Orlovi 22-27 (81%).

PERSONAL FOULS: Cinkarna Celje 23, Orlovi 10.

FOULED OUT: Uranker (38).

2-POINTS: Cinkarna Celje 25-52 (48%), Orlovi 12-34 (35%).

3-POINTS: Cinkarna Celje 6-16 (38%), Orlovi 5-20 (25%).

REBOUNDS: Cinkarna Celje 40 (27+13), Orlovi 34 (24+12).

ASSISTS: Cinkarna Celje 14, Orlovi 18.

STEALS: Cinkarna Celje 11, Orlovi 8.

TURNOVERS: Cinkarna Celje 14, Orlovi 19.

BLOCKS: Cinkarna Celje 4, Orlovi 3.

Orlovi su utakmicu otvorili serijom 10-0, nakon time-outa je Cinkarna Celje uzvratila sa 8 vezanih poena i u 6.minuti je i trenerica Orlova Džuver pozvala prvu minuta odmora. Celjanke su prvi puta povele u 14.minuti (27-25) ali samo nakratko. Najbolji strijelac regularnog dijela sezone Aleksandra Mužević je do 16.minute zabila već 17 poena i aktualne prvakinje su se našle u minutu do čak 12 poena.

U nastavku druga prviča. U 26.minuti izjedančenje na 50, pri kraju treće četvrtine tek drugo vodstvo Celjanki (59-57) koji su ubrzo napravile ključnu seriju 10-0. Orlovi su bez koša ostali punih šest minuta, u posljednjoj dionici čak bez ubačaja iz igre.