2019-u15-sf2-tre-zve

2019 WABA U15 SF#2: TRESNJEVKA 2009-CRVENA ZVEZDA KOMBANK 64-51 (VIDEO, QUOTES, GALLERY)

Trešnjevka 2009 će i četvrtu sezonu u nizu igrati finala WABA U15 lige. U drugom polufinalu sezone 2018/19 je u Beogradu bila bolja od domaće Crvene zvezde Kombank 64-51. Zagrepćanke će sutra od 14.sati za naslov igrati protiv Cinkarne Celje, dok je za 12.sati zakazana utakmica za 3.mjesto između Crvene zvezde Kombank i prošlogodišnjeg prvaka Akson Ilirije.

Utakmica se je prelomila u tek posljednjih pet minuta, kada je Trešnjevka 2009 nakon vodstva 51-47 do kraja utakmice napravila seriju 13-4.

Trešnjevka 2009 je imala dvije igračice sa double-double učinkom: Sara Menalo sa 20 poena i 13 skokova te Dorja Iva Žaja sa 14 poena i 15 skokova.

Kod Crvena zvezda je Dunja Zečević postigla 15 poena.

2019 WABA U15 Final-Four, Semi-finals 1

Trešnjevka 2009-Crvena zvezda Kombank 64-51 (13-17, 15-10, 17-13, 19-11)

FULL STATS     VIDEO     GALLERY

Trešnjevka 2009: Terze, *Menalo 20 (6-12), Jurić, *Rodek, *Žaja 14 (2-5), Pavičić 6 (4-4), *Grgić 4, *Tikvicki 13 (0-2), Brtan DNP, Banović DNP, Krešan 1 (1-2), Deidda 6. Trener: Željko Ciglar.

Crvena zvezda Kombank: Milovanović 3, *Vasiljević 12 (2-2), *Ivanović 5, Janković DNP, Matić 1 (1-2), Čulibrk 2, *Avlijaš 8 (2-3), *Zečević 15 (1-5), Ulemek, Puzić DNP, *Stanković 2, Čačić 3 (1-4). Trenerica: Ruža Karić.

Željko Ciglar, trener Trešnjevke 2009: »Moram iskreno reći da sam sa malo bojao ove utakmice. Crvenu zvezdu sam gledao na četvrtfinalu u Ljubljani i nije izgledala loše. Nije ni danas. Dapače, mislim da je ova utakmica bila puno bolja od prvog polufinala, kvalitetnija u puno elemenata. Dobili smo, jer imamo kvalitetu za ovaj rang natjecanja i odlučile su neke sitnice. Naša malo bolja preciznost, kvalitetnija obrana, pogotovo u drugom poluvrijemenu. Ovo je bilo možda čak finale prije finala.«