2019-fin-ber-bud

2019 WABA Finals: Buducnost Bemax-Beroe 64-65 (Video, Quotes, Gallery)

Finale WABA lige 2018/19 nije bio odlučen nakon 40 minuta igre, već slobodnim bacanjima nakon isteka vremena. Na Nikolini Babić je kod rezultata 62-65 sa sirenom dusuđena osobna pogreška kod šuta za tri poena i kapiten Budućnosti Bemaxa je na liniji slobodnih bacanja u rukama imala produžetak. Prvi i drugi »penal« je pogodila, treći nije i Beroe je počeo slaviti prvi trofej WABA lige.

Bugarke su u trećoj četvrtini imale čak 15 poena viška, ali su se braniteljice naslova vratile u utakmicu i 52 sekundi prije kraja ulazom Nikoline Babić prvi (i jedini) puta na utakmici povele. U slijedećoj akciji je Saniya Chong uzvratila sličnom akcijom (61-60), zatim je Jelena Vučetić promašila zicer i u penal završnici je Snežana Aleksić pogodila sva četiri bacanja za Beroe. Između njih je Nikolina Džebo pogodila sa distance i imala peh, da je nagazila liniju za tri poena. Za poslednji napad je Budućnost Bemax imala tri sekunde, Nikolina Babić je izborila tri slobodna bacanja i nadu za produžetak, ali nije izdržala pritisak.

2018-19 WABA League Finals:

Buducnost Bemax-Beroe 64-65 (17-17, 11-21, 18-12, 18-15)

FULL STATS     VIDEO     GALLERY

Buducnost Bemax: Baosic DNP, Bigovic DNP, *Babic 23 (7-9), Mitrasinovik 4, Jurciute DNP, Jaksic, Lazarevic DNP, *Dzebo 15 (7-7), *Kapor 11 (1-1), Zivkovic 2, *Vucetic, *Barta 9. Coach: Goran Boskovic.

Beroe: Konstantinova, Dineva 8. *Kocheva 4 (1-1), Boyadzhieva, *Chong 9, Tomova 5 (1-2), Tytyndzieva DNP, *Aleksic 11 (4-4), *Lewis 14 (4-6), Ivanova 2, *Pocek 12. Coach: Tanya Gateva.