beroe

Prve pobede u Superligi za vodeći trio

Vodeći trio nakon prenosa međusobnih rezultata grupne faze Beroe, Budućnost Bemax i Montana 2003 je WABA Superligu Top 8 2016-17 otvorio novim pobedama te se još više približio prolazu na završni turnir.

Sutra se u okviru 1.kola igra još utakmica Triglav-Athlete Celje.

Superliga Top 8 – 1.kolo / Superleague Top 8 Round 1

Partizan 1953-Budućnost Bemax 53:71 (12:20, 16:23, 11:11, 14:17)   statistika

Partizan 1953: Čirimanović 2 (2:4), *Petrović 4 (4:4), Đorđević, *Špikić 7, *Čulafić 4 (2:4), *Živadinović 14 (2:3), *Milovanović 8, Stojanović (0:2), Mitić 8 (0:2), Matić 6 (6:6), Todorović, Miletić -.

Budućnost Bemax: Pejović 1 (1:4), Babić 13 (5:5), Mitrašinovik, *Topuzović 14 (4:4), *Matović 19, *Mujović 13 (2:4), Jakšić, *Stjepanović 7 (3:6), *Kapor 3, Fall 1 (1:2).

Gošće su otvorile utakmicu sa sedam vezanih poena, a u petom minutu stekle dvocifrenu prednost i praktično kontrolisale ceo tok meča. Partizan nijednom u meču nije imao rezultatsko vođstvo. (kosarka24.rs)

Buducnost opened the game with seven straight points and then extended their lead to 12-2. After trailing 18-30 in the second quarter, Partizan cut the deficit to 28-32. At that point, Bozica Mujovic made a jumper and on the next possession sank a 3-pointer to ignite a 13-0 run spanning halftime for a comfortable 45-28 advantage. Buducnost’s lead never dipped below double digits the rest of the way.

Bojan Ivanović, trener Partizana 1953: »Čestitam ekipi Budućnosti na zasluženoj pobedi. Nismo uspeli da iskontrolišemo njihov ofanzivni skok, promašili smo previše slobodnih bacanja, imali više izgubljenih lopti. Uz takve stvari, prosto je nemoguče pobediti ekipu kao što je Budućnost. Pri rezultatu 32:28 u 18.minutu utakmice dozvolili smo im seriju 11:0 a da pritom nismo iskoristili bonus, i to je razlika koju su održavali celo drugo poluvreme. Raduje energija koju smo pokazali u dobrom delu utakmice, ali zabrinjava što određeni igrači ne uče na svojim greškama iz utakmice u utakmicu.«

Goran Bošković, trener Budućnosti Bemaxa: »Opravdali smo ulogu favorita. Nije lako igrati protiv ekipe koja 40 minuta igra zonu, posebno u situaciji kada smo imali problema sa povredama. Osim toga u timu smo imali i dvije  nove igračice, ali naravno ovo je za nas važna pobjeda na startu Super lige.«

Beroe-Crvena zvezda 93:75 (22:12, 24:13, 17:33, 30:17)   statistika

Beroe: *Kostova 17 (6:7), Rimpova -, Tomova 9 (5:10), Kracholova, Nikolova 11 (1:3), Miteva 4, *Perkins 10 (2:2), Zhelyzakova, *Reid 28 (5:8), *Zackery 4 (2:2), Naneva, *Pye 10 (2:4).

Crvena zvezda: I.Katanić 3 (1:2), Tešić -, *Prlja 14 (2:2), *Bogičević 9 (3:4), Zukanović, *A.Katanić 18 (5:5), *Čirić 4 (2:2), Naumčev 12 (2:5), Bojović 8 (2:2), Čubra -, *M.Đorđević, Mišeljić 7.

Домакините започнаха мача със серия от 18-2 и дадоха сериозна заявка за развитието му още от началото. Те имаха двуцифрена преднина след една част, а на почивката тя беше над 20 точки. През третата част обаче Берое загуби ритъма си и позволи на съперника си да се върне в мача, като разликата падна само до 5 точки, а в началото на последната десетка – до 2. Със серия от 13-2 обаче домакините си върнаха комфортната преднина и доиграха спокойно мача. (bgbasket.com)

After Zvezda’s Marija Prlja made a pair of free throws to tie the game at 2-2, Beroe went on a 16-0 run and its defense held the Serbian team scoreless for a 4:50 span. Zvezda cut an 18-point deficit (4-22) to eight early in the second quarter, but Beroe later made a 10-0 run for a 44-19 lead, the largest advantage of the night. Zvezda trimmed the deficit to 53-59 and after a 3-pointer by Aleksandra Katanic were behind by just two points (61-63) early in the fourth quarter. Zornitsa Kostova was fouled on a 3-point attempt and hit all three free throws to double the lead and inspire Beroe to a 11-2 run. Monique Reid later scored seven straight point that gave Beroe an 88-71 lead with two minutes left.

Tanya Gateva, trener Beroe: »Veoma teška utakmica. Dobro smo počeli, bili agresivni u obrani i dobri u napadu sa puno šuterski raspoloženih igračica. Nakon odmora je Crvena zvezda poboljšala igru u napadu i kako ima puno dobrih strelaca, se je posve ravnopravno vratila u utakmicu. U poslednjim minutama smo sa dobrim napadom ostvarili pobedu. Već smo okrenuti narednoj utakmici, a Crvenoj zvezdi čestitke za predstavu sa željo za uspešnim nastavkom sezone.«

Play Off Ultra-Montana 87:96 (15:18, 23:27, 25:28, 24:23)   statistika

Play Off Ultra: *Čorda 20 (3:4), Babić -, Azinović, *N.Delić 27 (11:12), Ceazer 14 (1:2), Isović -, Starčević -, *Marković 8 (0:2), *A.Delić 8 (2:2), Čeremidžić -, Ćato 2 (2:2), *Džebo 8.

Montana 2003: *Stoycheva 14 (3:3), *Allen 19 (6:7), *Dimitrova 25 (5:6), Filipova -, *Sharenkapova 14 (1:2), Sokolan, *Makarieva 14 (2:2), Ivanova 8 (2:2), Simeonova, *Burdgess 2 (2:4).

Otvaranje susreta pripada gošćama koje su ostvarile prednost, ali nisu uspjele da naprave veliku rezultatsku prednost. Na samom kraju prvog perioda domaće su serijom 5-0 stigle na minus tri (18:15). Drugi period domaće otvaraju bolje i prave rezultatski preokret i uspijevaju da povedu rezultatom 22-20. Rezultatski egal košarkašice Gorana Loje su držale do polovine druge četvrtine, a onda su gošće uspjele da naprave seriju i na odmor odu s prednošću od 45-38. Prednost koju su imale na poluvremenu gošće uspijevaju da održavaju i u trećem periodu. Predvođene sjajnom Dimitrovom uspjele su da na pauzu prije zadnjeg dijela susreta odu sa prednošću od deset poena prednosti (73-63). Domaće košarkašice su dobro otvorile posljednju četvrtinu i prišle na četiri poena zaostatka, no ipak nisu imale snage za potpuni preokret te je gostujuća ekipa slavila rezultatom 96:87. (sport1.ba)

Montana made a 12-3 run to go up 16-9, but Play Off re-take the lead at 24-22. After tying at 31, Montana went on a 14-4 run for a 45-35 advantage late in the second quarter and never looked back for the rest of the game. Bosnian team cut the deficit to 74-78 with seven minutes left. At that point, Radostina Dimitrova sank a decisive 3-pointer to ignite a 13-6 run that gave Montana a 91-80 lead with 1:25 left.

Goran Lojo, trener Play Off Ultre: “Čestitam svojim igračicama na borbenosti i zalaganju. Utakmicu su odlučile pogreške. Čestitke Montani 2003 na fer i korektnoj igri.”

Stefan Mihaylov, trener Montane 2003: »Важна победа за Монтана в супер лигата Поздравям момичета че преодоляха проблемите които имах ме в последните дни и успяха да изиграят мач на ниво срещу отбор който се бори и играе 40 минути.«