WABA - WOMEN ADRIATIC BASKETBALL ASSOCIATION

NEWS

bud-ti-nov2018

Zvezda u finišu, Budućnost lako

Odličnom igrom u posljednjih pet minuta, koju je kod rezultata 63:63 započela sa nizom devetih uzastopnih poena ,se je Crvena zvezda revanširala Montani 2003 za poraz u utakmici za 3.mjesto na poslednjem Final-Fouru te neporažena i nakon nekompletnog 6.kola WABA lige 2018/19 vrh tablice dijeli sa Cinkarnom Celje.

Budućnost Bemax je utakmicu protiv Triglav riješila već do odmora (43:21).

WABA liga 2018/19 –6..kolo, 8.XI.2018   –   2018-19 WABA League –  Round 6, November 8
Crvena zvezda-Montana 2003 77:67 (20:18, 19:21, 20:12, 18:16)

STATS          VIDEO

Dragan Vuković, trener Crvene zvezde: »Stigao nas je umor od igranja na dva fronta. Prvo poluvreme smo odigrali lošu odbrani. U drugom smo to popravili i došli do pobede protiv odlične ekipe Montane 2003.«

zve-mon_nov2018-mihaylov-ozjava

Budućnost Bemax-Triglav 83:45 (20:12, 23:9, 25:9, 15:15)

Smiljana Milatović, pomoćni trener Budućnosti Bemaxa: »Zaslužena pobjeda. Od početka smo kontrolisali utakmicu, igrali dobru i agresivnu odbranu, tako da smo već u prvom poluvremenu napravili razliku, pa je u nastavku sve bila rutina. Pobjeda mnogo znači nakon dva poraza i vjerujem da će označiti početak pozitivne serije.«

Ernest Novak, trener Triglava: »Čestitam Budućnosti Bemaxu na zasluženoj pobjedi. Mi smo imali svoje probleme, ali to ne smije da bude razlog da se svih pet igračica ne bori i ne odigra maksimalno.«