u15-ili-zve-feb2019

U15: na F4 Ilirija i Crvena zvezda (FOTO)

Izuzetno zanimljive i izjednačene su u Ljubljani bile obje četvrtfinale utakmice WABA U15 lige. Završene su pobjedama Ilirije i Crvene zvezde koji su time prvi sudionici Final-Foura.

Drugi turnir se 17.II. igra u Zagrebu sa četvrtfinalnim parovima Trešnjevka 2009-Vipava i Primorje-Cinkarna Celje.

Ilirija je u posljednju četvrtinu utakmice sa Kanizsom ušla sa plus 11, ali su Mađarke predvođene sjajnom Dominikom Baa (45 poena, 13 skokova, 9 asistencija, 8 osvojenih lopti) došle na samo poen zaostatka te kasnije imale i dva slobodna bacanja za izjednačenje, ali su Slovenke serijom 9:2 zadržale prednost za pobjedu 81-75.

Druga četvrtfinalna utakmica Crvena zvezda-Budućnost Lovćen (64-58) je bila puna velikih preokreta. Crvena zvezda je sredinom druge četvrtine povela sa 25-13, slijede 18-2 serija Crnogorki, pa Zvezdinih 10-1 za 51-46 na početku posljednje dionicie. Budućnost Lovćen odgovara serijom 8-2 za vodstvo 54-53 koje je njihov zadnji aktivan rezultat. Beograđanke su unatoč tri promašena slobodna bacanja okrenule rezultat na 60-54 te će prvi puta igrati Final-Four za uzrast do 15 godina.

U nastavku turnira je u utakmici za plasman od 5. do 8.mjesta Kanizsa deklasirala umornu ekipu Budućnosti Lovćena (79-33), a u razigravanju za poziciju na Final-Four je Ilirija bila bolja od Crvene zvezde (84-64) te će u polufinalu završnog turnira igrati protiv drugoplasirane ekipe zagrebačkog turnira, dok će crveno-bele na pobjednika.

Četvrtfinale WABA U15 lige 2018/19 – 10.II.2019

Ilirija-Kanizsa Student 81-75 (25-14, 19-23, 18-14, 19-24)     GALERIJA     STATISTIKA

U15-ili-kan-feb19

Crvena zvezda-Budućnost Lovćen 64-58 (20-10, 6-19, 22-16, 16-13)     GALERIJA     STATISTIKA

u15-zve-bud-feb19

Utakmica za plasman od 5. do 8.mjesta:
Kanizsa-Budućnost Lovćen 79-33 (27-7, 14-6, 12-11, 26-9)     GALERIJA     STATISTIKA

u15-kan-bud-feb19

Razigravanje za Final-Four:
Ilirija-Crvena zvezda 84-64 (29-12, 19-11, 17-18, 19-23)     GALERIJA     STATISTIKA