triglav 2016-17

Triglav skinuo Beroe

Nema više neporaženih ekipa u WABA ligi 2016/17. U 8.kolu je Beroe poražen na gostovanju kod Triglava sa 57:64, veselo je bilo i u taboru Play Off Happya koji je pobedom nad Partizan 1953 sa 76-66 osigurao superligu i time najveći uspeh u regionalnoj ligi. Athlete Celje je upisao i šesti uzastopni trijumf nakon što je bilo ubedljivo sa 85-67 na gostovanju kod Crvene zvezde.

Grupa A – 8.kolo / Group A – Round 8:

Triglav-Beroe 64-57 (18:17, 17:19, 21:10, 8:11)

Triglav: *Zdolšek 18 (2-6), *Abramovič 20 (4-4), *Meden 3 (1-4), Sofrić 9, Prevodnik, Žibert, Jeras, Koina Bubnič -, Šmid -, *Kalušić 9 (3-4), *Seničar 5 (3-6).

Beroe: Rimpova 3 (1-2), *Tomova 8 (2-2), Kracholova 3, Nikolova 3 (1-1), Slavova-Naneva, *Perkins 11 (2-2), Zhelyzakova 2, *Reid 20 (3-3), *Naneva 7 (1-2).

Bojan Lazić, trener Triglava: »Danes smo zmagali z izredno pametno, racionalno ter preudarno igro. Vendar, če sem iskren, samo z glavo tako dobrega nasprotnika ne moreš dobiti. Danes smo igrali s srcem. Puncam za takšen pristop in zmago čestitam.«

Play Off Happy-Partizan 1953 76:66 (22:16, 11:18, 20:11, 23:21)

Play Off Happy:  *Čorda 17 (2-5), Babić, Azinović, *N.Delić 7 (1-2), *Milošev 17 (1-2), Starčević -, Marković 4 (2-2), A.Delić 20 (4-8), Čeremidžić -, Ćato -, *Džebo 11.

Partizan 1953: Čirimanović 7 (4-4), Ignjatović -,  *Petrović (0-2), *Špikić 14 (2-2), *Živadinović 8 (1-3), *Milovanović 16 (2-2), *Stojanović 5, Radivojević, Matić 16 (6-6), Todorović, Miletić.

Košarkašice Play Offa napravile su najveći uspjeh u svojoj historiji nakon što su večeras u Skenderiji rezultatom 76-66 savladale Partizan u regionalnoj WABA ligi, čime su se plasirale u nastavak takmičenja.
Domaće su košarkašice od početka susreta bile svjesne da ih pobjeda večeras vodi u nastavak takmičenja, tako da su jako dobro odigrale prvu četvrtinu, dobivši je rezultatom 22-16. Međutim, pritisak ih je znatno uzdrmao pa su puno lošije odigrale drugu četvtrtinu, što je Partizan iskoristio da preokrene meč u svoju korist i vrati mu neizvjesnost. Tako su gošće na poluvremenu vodile rezultatom 34-33. Bilo je prilično jasno da će Play Off o svojoj sudbini u ovoj utakmici odlučiti u trećoj četvrtini. Košarkašice Gorana Loje nisu smjele dopustiti sebi još jedan loš period igre, ali istovremeno nisu smjele srljati u napadu i morale su držati rezultatski egal i koristiti greške Partizana. Meč je bio dosta izjednačen do posljednjih nekoliko minuta treće četvrtine, kada Play Off pravi sjajnu seriju i odvaja se na vrlo visoku razliku. Tako su domaće na otvorenju posljednjeg perioda igre imale vodstvo rezultatom 53-45. Do kraja susreta, Partizan se nije uspio vratiti u meč, a Play Off ga je odlično priveo kraju, s obzirom da se radi o vrlo mladoj ekipi. Domaći tim je na kraju slavio pobjedu rezultatom 76-66. (sport1.ba)
Goran Lojo, trener Play Off Happya: »Rovovska bitka. Tako bih okarakterisao večerašnju utakmicu. Kao što sam rekao u najavi, težak susret za moju ekipu, više psihološki, jer smo ovom pobjedom i teoretski tri kola prije kraja grupne faze obezbjedili plasman u superligu među osam najboljih ekipa. Čestitam svojim igračicama na maksimalnom zalaganju, a ekipi Partizana na fer i korektnoj igri.«

Bojan Ivanović, trener Partizana 1953: »Čestitam ekipi Play Offa na pobedi. Bez obzira na nasu želju i borbu večeras, kada promašite 10 zicera i  dozvolite protivniku 15 ofanzivnih skokova tokom utakmice, teško da možete da se nadate pobedi.«

Grupa B – 8.kolo / Group B – Round 8:

Crvena zvezda-Athlete Celje 67:85 (18:23, 18:21, 18:19, 13:22)

Crvena zvezda: I.Katanić 6 (2-3), Tešić -, *Prlja 14, *Bogičević 10 (4-4), Zukanović, *A.Katanić 11 (2-4), *Čirić 2, Naumčev 7 (3-4), Bojović 8, Čubra -, *M.Đorđević 4, Mišeljić 5 (3-3).

Athlete Celje: Mitrić 4, *Krošelj 8, Gwashvanhu 2, *Prezelj 29 (11-13), Molnar 2, Friškovec , Ocvirk 3 (3-4), *Marić 2, *Slonjšak 10, *Evans 25 (10-14).

Košarkašice Crvene zvezde poražene su u utakmici 8. kola grupe B regionalne lige od Athlete Celja u Beogradu rezultatom 85:67 (23:18, 21:18, 19:18, 22:13). Crveno-bele su doživele šesti poraz i ostale na jednoj pobedi. Celje je ostvarilo šestu pobedu i učvrstilo prvo mesto u grupi.

Crvena zvezda u poslednjem kolu igra protiv skopskog Badela 1862 za prolaz u narednu fazu. U slučaju prolaska crveno-bele neće preneti nijednu pobedu u narednoj fazi.

Zvezda je dobro otvorila utakmicu i posle četiri minuta stekla prednost 11:6, ali i naglo stale u 6. minutu. Vođstvo je domaći tim držao do 7. minuta kada su gošće sa dve vezane trojke Kroselj i Slonjšak preokrenule rezultat. Bio je to uvod u seriju Celja 13:0 za 23:14 u 10. minutu. Na isteku prvog perioda Celje je imalo prednost od pet poena – 23:18.

Sa vezanih šest poena na startu druge četvrtine slovenački predstavnik je u 11. minutu prvi put na utakmici stekao dvocifrenu prednost – 29:18. U jednom trenutku prednost je iznosila i 14 poena viška (38:24), da bi Zvezda u finišu četvrtine preko Aleksandre Katanić i Mišeljić smanjila zaostatak na 44:36.

Poenima Mine Đorđević Zvezda je u 23. minutu prišla na šest poena minusa (40:46), ali nije uspela da zadrži korak. Usledila je serija gošći 9:0 za vođstvo 55:40 u 26. minutu.

Zvezda je odgovorila serijom 8:0 preko Bogićević, Bojović i Prlje, ali je Celje gotovo u svakom bitnom momentu odgovaralo trojkom. Ovog puta je Prezelj sa pet poena svoj tim vodila do 63:54 posle treće četvrtine.

Nada Zvezde da može u poslednjem periodu do preokreta nestala je već početkom poslednje deonice. Posle trojke Prlje za 58:68 gošće su postigle šest uzastopnih poena i pet minuta pre kraja meča povele sa 74:58. U finišu meča Celje je uvećalo prednost za konačnih 85:67. (kosarka24.rs)

No more undefeated teams, Triglav claw Beroe

There are no more unbeaen teams in the WABA League. Triglav land the first loss of the season on Beroe, 64-57.

Group A – Triglav-Beroe 64-57

Beroe opened the second quarter with nine consecutive points to go up 26-18. After trailing 31-36, Triglav went on a decisive 22-4 run spanning halftime for a 53-40 lead, their largest advantage of the night. Beroe cut the deficit to 55-60 with 2:32 remaining. Ziva Zdolsek made a basket for Triglav and later Marusa Senicar made the first and missed the second free throw. Rebeka Abramovic grabbed and offensive rebound and then the shot clocked expired. On the next possession, Jasmine Perkins scored and, few seconds later, Beroe stole the ball. Bulgarian team then missed three shots before Marusa Senicar grabbed a defensive rebound and was fouled 19 seconds left. She made just first free throw to extend the lead to 64-57. Ziva Zdolsek then stole the ball and the home team secure the win.

Rebeka Abramovic scored 20 points including four 3-pointers and Ziva Zdolsek added 18 points. Triglav shot better better behind the arc (7-of-13, 54-percent) than from 2-point range (15-of-31, 48-percent). Beroe was led by Monique Reid with 20 points on shooting 8-of-23 from the field and 11 rebounds. Jasmine Perkins scored 11 points.

Group A – Play Off Happy-Partizan 1953 76-66

The game featured eight lead changes and nine ties in the first halftime before Andjela Delic opened the second half with three straight 3-pointers to turn a one point decfict into a 42-34 lead. From that point on, Play Off never trailed. Partizan cut the deficit to one, but the home team responded with a 15-4 run spanning the third and fourth quarter for a 59-47 lead.Partizan halved the deficit, 58-64, with four minutes remaining. On the ensuing Play Off’s possession Milica Milosev sank a 3-pointer and later Andjela Delic added another three for a 72-60 advantage.

Andjela Delic finished with 20 points and 8 assists, Ines Corda and Milica Milosev both scored 17 points. Play Off made ten 3-pointers, while Partizan shot just 5-of-20 from 3-point line. Ivanka Matic came off the bench for 16 points and 12 rebounds, Suzana Milovanovic had 16 points and 10 rebounds, Milica Spikic scored 14 points.

Group B – Crvena zvezda-Athlete Celje 67-85

After trailing 10-14, Celje scored 13 straight points to take a lead 23-14 late in the firsr quarter and never looked back from there. They had their first double-digit advantage at 29-18. Zvezda cut the deficit to six points, 40-46, but Celje responded with nine consecutive points to ignite a 12-2 run for a 58-42 lead midway through the third quarter.

Annamaria Prezelj scored 29 points, Shante Evans had 25 points and 14 rebounds and Iva Slonjsak added 10 points. Crvena zvezda shot just 3-of-23 from 3-point line and were outrebounded 30-46. Marija Prlja finished with 14 points, Aleksandra Katanic scored 11 and Snezana Bogicevic 10.