WABA - WOMEN ADRIATIC BASKETBALL ASSOCIATION

NEWS

Trešnjevka 2009 namučila Budućnost

U zaostaloj utakmici 12.kola WABA lige 2019/20 je Budućnost Bemax na gostovanju kod Trešnjevke 2009 opravdala ulogu favorita i pobjedom 80-66 potvrdila već sedmi uzastopni plasman na Final-Four. Ali put do novog trijumfa nije bio jednostavan, jer su Zagrepčanke sredinom treće četvrtine vodile sa 53-45. Uslijedila je serija dvostrukih prvakinja WABA lige 35-10 za mirnu završnicu i nastavak pobjedničkog niza koji traje već 13 utakmica te je treći najduži u skoro dva desetljeća dugoj povjesti lige.

WABA liga 2019/20 – 12.kolo, 12.II. / 2019-20 WABA League, Round 12, February 12
Trešnjevka 2009-Budućnost Bemax 66-80 (20-18, 16-22, 22-21, 8-19)

STATS     VIDEO

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »Do pred kraj treće četvrtine bili smo u prednosti, imali aktivan rezultat i priliku za pobjedu. Nažalost nismo uspjeli. Imali smo premalo igračica u rotaciji. Nedostajale su Josipa Jurić, Marta Savić, Petra Jurić, Hana Muhl i Patricija Perić. Previše da bismo ugrozili jednu od najboljih ekipa lige. Zadovoljni smo dobrim otporom koji smo pružili, ali svakako ostaje nam za raditi na kvalitetnijoj završnici utakmice da bismo ubuduće bili konkurentni protivnicima ove kvalitete i igrali za pobjedu.«

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: »Imali smo dosta problema. Bili smo bez Mitrašinović, već u prvoj četvrtini ostali bez Babić i samim tim naša koncepcija se poremetila. Veću šansu su dobile mlađe, Trešnjevka 2009 se pokazala kao veoma neugodna, koja nas je prilično namučila. Međutim, za nas je najvažnije da smo ostvarili očekivanu pobjedu i nastavili da koračamo na fajnal-foru, tako da smo sada u dobroj poziciji da budemo čak i prvi pred završni turnir.«

09/01 Beroe-Crvena zvezda Kombank 93-46 (25-19, 23-9, 19-8, 26-10)
08/01 Orlovi-Cinkarna Celje 59-77 (22-22, 14-20, 17-16, 6-19)
08/01 Kraljevo-Partizan 1953 96-62 (26-12, 25-25, 29-13, 16-12)
08/01 RMU Banovići-Montana 2003 57-69 (16-19, 12-10, 17-23, 12-17)