WABA - WOMEN ADRIATIC BASKETBALL ASSOCIATION

NEWS

banovici-okt2019

RMU Banovići dva puta promašili produžetak

U nastavku 3.kola WABA lige 2019/20 je Kraljevo protiv Partizana 1953 (88-77) vodilo od početka do kraja utakmice, RMU Banovići su na gostovanju kod Montane 2003 (84-86) promašili dva šuta za produžetak, dok je Beroe okrenulo Crvenu zvezdu Kombank (74-63) pri sredinom druge četvrtine sa devet vezanih poena za vodstvo 39-30.

U posljednjoj utakmici 3.kola sutra igraju Budućnost Bemax i Trešnjevka 2009 (19.00)

WABA liga 2019/20 – 3.kolo, 16.X. / 2019-20 WABA League, Round 3, October 16

Partizan 1953-Kraljevo   77-88 (21-26, 21-32, 12-15, 23-15)

STATS     VIDEO
Svetlana Mitrović, trener Partizana 1953: »Ekipe kao što je Kraljevo se ne pobeđuju lako, ali način postoji. To sigurno nisu primljenih 58 poena u prvom poluvremenu i 13 direktnih izgubljenih lopti od kojih je svaka bila direktan koš. U drugom poluvremenu smo Kraljevo spustili na 30 poena i pokazali da možemo da se nosimo sa njima. Nadam se da ćemo iz ovog poraza naučiti lekciju i već na narednoj utakmici pokazati zube od prvog minuta.«

Dejan Kovačević, trener Kraljeva: »Odlično otvaranje utakmice moje ekipe, sjajna realizacija na obe strane i zasluženo stečena prednost do poluvremena. U drugo poluvreme smo ušli opuštenije što je dovelo do smanjenja razlike. Na kraju čestitam svojim igračicama na rutinskoj pobedi a Partizanu želim više uspeha u nastavku sezone.«

Montana 2003-RMU Banovići   86-84 (23-23, 25-19, 21-20, 17-22)

Crvena zvezda Kombank-Beroe    63-74 (22-18, 13-27, 14-18, 14-11)

Dragan Vuković, trener Crvene zvezde Kombank: »Pobedio je bolji tim.«

Tanya Gateva, trener Beroea: »Veoma smo zadovoljni što smo ostvarili pobedu na teškom gostovanju velikom klubu kao što je Crvena zvezda. Takođe nam je bitno što su svi imali minutažu i čestitam svojoj ekipi na želji i borbi na utakmici. Crvenoj zvezdi želim sreću u nastavku takmičenja.«