zvebud_dec17

Preokret Zvezde, dominacija Montane

Potpuno različite su bile poslednje dve utakmice 9.kola BTravel WABA lige 2017-18. U derbiju grupe A je Crvena zvezda protiv Budućnosti Bemaxa anulirala čak 13 poena zaostatka iz treće četvrtine i pobedila sa 70:65, dok je Montana 2003 u Zagrebu protiv Medveščaka (73:54) vodila od početka do kraja utakmice.

BTravel WABA liga 2017-18, 9.kolo / 2017-18 BTravel WABA League, Round 9

Grupa A / Group A

Crvena zvezda-Budućnost Bemax 70:65 (9:15, 20:18, 21:18, 20:14)

STATISTIKA     VIDEO

Goran Bošković, trener Budućnosti Bemaxa: »Utakmica je bila neizvesna. U završnici je Crvena zvezda bolje iskontrolisala igru. Čestitam protivniku na pobjedi.«

Utakmica je odigrana u dvorani FMP, a Goran Bošković je nekada uspešno igrao za FMP. Bila je ovo prva utakmica da kao trener vodi ekipu u hali gde je dugo godina igrao i osvajao trofeje.

Grupa B / Group B:

Medveščak-Montana 2003 54:73 (9:21, 20:16, 19:23, 6:13)

Braslav Turić, trener Medveščaka: »Čestitam ekipi Montane 2003 na pobjedi. Odigrali su na nivou na kojem mi nismo bili. Prvo poluvrijeme smo bili dobro, ali kasnije smo se izgubili.«

Stefan Mihaylov, trener Montane 2003: »Поздравявам момичетата за победата и за това че се бориха 40 минути.З апочнах ме мача много концентрирани което даде резултат и взехме преднина която пазихме до края . С много борба усилия в защита успях ме да преодолеем кризите които имах ме в мача и да вземем победата. Поздравявам и момичета на Медвесчак които успяха няколко пъти да ни настигат и се примириха едва накрая.«