montana partizan 16-17

Poslednji pobedio prvog!

Veliko iznenađenje u unapred odigranoj u utakmici 6.kola WABA Superlige 2016/17. Poslednjeplasirani Partizan 1953 je na domačem parketu pobedio vodeću Montanu 2003 sa 73:66.

6.kolo WABA Superlige 2016/17 – WABA Superleague 2016/17 Round 6 (04/02)

Partizan 1953-Montana 2003 73:66 (22:18, 21:8, 14:16, 16:24)

Partizan 1953: Čirimanović -, Ignjatović -, *Petrović 2, *Špikić 11 (1:2), Čulafić 2 (2:4), *Živadinović 26 (8:9), *Milovanović 10, Stojanović, Mitić 8 (2:3), *Matić 14 (5:6), Miletić, Jovanović -.

Montana 2003: *Stoycheva 8, *Allen 13 (4:4), Dimitrova 13 (4:7), Filipova -, *Sharenkapova 15 (4-7), Sokolan 3, *Makarieva 4, Ivanova 2, Peteva -, Simenonova -, *Burdgess 8 (2:6).

Partizan je odigrao sjajnu utakmicu i da je od početka sezone bio na ovom nivou, verovatno bi sada razmišljao o Fajnal-foru. Prva četvrtina rezultatski nije donela veće oscilacije. Klubovi su se smenjivali u vođstvu, a boljim finišom crno-bele su stekle četiri poena viška – 22:18.

Milica Špikić i Jelena Mitić otvorile su drugu četvrtinu sa sedam vezanih poena što je Partizanu u 12. minutu donelo prvu dvocifrenu prednost – 29:18. Partizan se nije tu zaustavio već je dodao gas i posle trojke Špikić u 17. minutu poveo sa 18 poena viška – 41:23.

U drugo poluvreme domaćin je ušao sa 17 poena razlike – 43:26. Mudrom igrom beogradski tim nije dozvolio Bugarkama da se približe u trećoj četvrtini. Praktično, svaki pokušaj Montane je bio kratkog daha, pa je crno-beli tim uoči početka poslednje četvrtine imao sigurnih 57:42.

Sigurnu dvocifrenu prednost Partizan je održavao do 34. minuta. Montana je tada krenula na sve ili ništa i serijom 13:2 u 36. minutu prišla na četiri poena minusa – 63:59.

Ključni detalj utakmice bila je trojka Milice Špikić u 38. minutu kojom se Partizan odlepio na 68:51. Špikić je ubrzo posle kontre dodala još dva poena za 70:61 i Partizan je mogao da slavi pobedu. (kosarka24.rs)

Bojan Ivanović, trener Partizana 1953:  »Igračice su danas pokazale pravo lice, sa koliko želje i energije mogu da odigraju utakmicu. Bile su koncentrisane, kontrolisale odbranu u večem delu utakmice, bile sigurne u realizaciji, pogotovo u prvom poluvremenu. U drugom delu utakmice od prevelike želje napravili smo seriju grešaka koju je protivnik uspešno znao da kazni i primakne nam se na samo četiri poena razlike. Dobrom odbranom u poslednjim minutima utakmice ekipa je održala teško stečenu prednost i ostvarila prvi trijumf u Superligi. Ovakvim pristupom do kraja sezone, sigurno ne i poslednji. Ekipi Montane želim sreču u nastavku takmičenja u svom pohodu na sam vrh Jadranske lige.«

Stefan Mihaylov, trenerMontane 2003: “поздравявам партизан за победата . не изиграх ме добър мач бях ме изморени и много разконцентрирани взимах ме грешни решения в важни моменти .доволен съм ,че от-19 т се върнах ме в мача и имах ме възможност да обърнем развоя му.”

Bottom-placed Partizan 1953 surprisingly beat league-leading Montana 2003 by 73-66 in the advanced game of the Superleague Round 6. Milana Zivadinovic finished with 26 points, 9 assists and 6 rebounds, Ivanka Matic scored 14 points, Milica Spikic 11, Suzana Milovanovic posted 10 points and was a rebound shy of a double-double.

Partizan used a 6-0 run that turned a one point into a 14-9 advantage and never looked back for the rest of the game. Montana just once tied the score, 16-16, and the home team took control of the game behind a 21-5 run for a 41-23 lead late in the second quarter. They had their largest advantage of the night at 48-29. Montana went on a 22-8 run to cut the deficit to four, 61-65, with less than three minutes left. At that point, Milica Spikic sank a 3-pointer to start her personal six-point run that again gave Partizan a double-digit lead with 1:19 remaining.

Tsvetomira Sharenkapova led Montana with 15 points, Charell Allen collected 13 points and 7 assists, Radostina Dimitrova scored 13 points and Leeza Burdgess grabbed 11 rebounds.