Partizan 1953 večitima okrenuo -19

Samo jedna od četiri utakmica 4.kola WABA lige 2019/20 je u srijedu završena pobjedom domaće ekipe. Beroe je deklasiralo Trešnjevku 2009 (103-59) i ustraje na vrhu zajedno sa Cinkarnom Celje koja je u Banovićima (93-83) u dobre dvije minute napravila seriju 15-0 te vodila za već 28 poena. Partizan 1953 je u večitom derbiju sa Crvenom zvezdom Kombank (86-84) u drugom poluvrijemenu gubio za čak 19 poena i ipak okrenuo utakmicu. Budućnost Bemax je sa pola snage prošla gostovanje kod Orlova (100-61).

WABA liga 2019/20 – 4.kolo, 23.X. / 2019-20 WABA League, Round 4, October 23

Beroe-Trešnjevka 2009 103-59 (30-12, 31-20, 21-17, 21-10)

STATS     VIDEO

RMU Banovići-Cinkarna Celje 83-93 (15-24, 14-21, 23-32, 31-16)

Slaviša Ožegović, trener RMU Banovića: »Čestitam ekipi Cinkarne Celja na zasluženoj pobjedi i naravno čestitke mom timu na borbenosti. U skračenom rosteru za ovu utakmicu presudilo je to što nismo dobro otvorili utakmicu što nam je bio glavni cilj da izdržimo na jako agresivnoj odbrani. Tražili smo svoju igru i na kraju ipak do toga došli. Okrečem se utakmici u Podgorici sa ekipom Budućnosti Bemaxa.«

Damir Grgić, trener Cinkarne Celje: »Čestitam mojoj ekipi na zasluženoj pobjedi. Vodili smo od početka utakmice i na kraju dobili. Izmijenili smo čitavu ekipu, dali svim igračicama priliku što je u konačnici izgubilo ritam utakmice. Čestitam ekipi RMU Banovića koji su ove godine znatno bolji. U nastavku od prvenstva ocekujemo da se nadjemo na finalnom turniru. Ekipi RMU Banovića želim svako dobro.«

Orlovi-Budućnost Bemax 61-100 (12-32, 14-19, 14-25, 21-25)

Dragana Svitlica, trener Orlova: »Čestitamo ekipi Budućnosti Bemaxa na pobjedi. Nama predstoji da još više radimo i treniramo i da sarzijevamo.«

Vladan Radović, trener Budućnosti Bemaxa: »Zaslužena pobjeda, dominirali smo tokom cijelog meča. Starije igračice odigrale su na svom nivou, nijesmo dozvolili rivalu da nas ugrozi, a ovo je bila dobra prilika da i mlađe još jednom dobiju priličnu minutažu. Takođe, dobra uvertira za mnoge jače izazove protiv RMU Banovića i Kraljeva, a ta dva meča biće od izuzetnog značaja za nas.«

Crvena zvezda Kombank-Partizan 1953 83-85 (24-19, 30-18, 18-24, 11-24)

Dragan Vuković, trener Crvene zvezde Kombank: »Čestitam Partizanu 1953.«

Svetlana Mitrović, trener Partizana 1953: »Loš početak, puno promašaja, nismo gradili, loše smo šutali u napadu. U drugom poluvremenu smo igrali na sve ili ništa, verovali smo da možemo ispraviti greške i prelomiti. Čestitam mojim igračicama što su pokazale svoje pravo lice protiv najačih.«

22/10 Kraljevo-Montana 2003 84-72 (20-20, 19-19, 28-16, 17-17)