WABA - WOMEN ADRIATIC BASKETBALL ASSOCIATION

NEWS

bura okt 2017

Patricia Bura: Osjeća se lanjski izostanak

Hrvatska reprezentativka Patricia Bura (188 cm, 1996) je bila najkorisnija igračica (MVP) posljednjeg, 10.kola grupne faze BTravel WABA lige 2017-18. Na gostovanju Medveščaka kod Cinkarne Celje (67:77) je sa 20 poena, 11 skokova, 5 asistenija, 6 osvojenih lopti i 4 blokade ostvarila treći najviši index u sezoni – 35.

Čestitke za naslov MVP 10.kola. Odigrali ste odličnu utakmicu protiv aktualnog prvaka, ujedno najbolje ekipe grupne faze Cinkarne Celje. Iako je bilo nedovoljno za pobjedu. Kako ste vidjeli utakmicu?
»Hvala na čestitki. Što se tiče utakmice, imali smo jedan vrlo loš ulazak u utakmicu, u kojoj je Cinkarna Celje do kraja prvog poluvremena napravilo razliku od 30 koševa. U drugom dijelu krenuli smo znatno bolje u kojem smo uspjeli smanjiti razliku i približiti se rezultatu, no nedovoljno za pobjedu.«

Medveščak ove sezone dosta oscilira. Zašto padovi i usponi?
»Istina je da smo imali dosta oscilacija u dosadašnjem dijelu sezone, mislim da možemo bolje i nadam se da ćemo u drugom dijelu sezone biti u punom boljem izdanju.«

Prije dvije godine ste igrali finale, lani vas nije bilo, sada u Superligu krećete s posljednje pozicije. Da li je razlog tog rezultatskog pada jednogodišnji izostanak i igranje samo poprilično nejake hrvatske lige?
» U svakom slučaju se osjeti prošlogodišnje neigranje regionalne lige, koja nudi mogućnost odigravanja više utakmica po broju i težini nego što je samo domaće prvenstvo.«

Prvi ste strijelac, skakač i bloker Medveščaka, imate i najveću minutažu i index. Po statistiki ste lider, da li se tako i osječate?
» Što se tiče moje igre, ne opterećujem se sa statisitkom, već svoju igru pokušavam usmjeriti prema kolektivu u cilju što boljeg rezultata.«

Što može Medveščak u Superligi? Da li unatoč dve pobjede zaostatka za 4.mjesto još može na Final-Four?