ce-mon nov2017

Drama sa penalima nakon sirene

Poenima Milane Živadinović iz slobodnih bacanja već nakon isteka vremena je Montana 2003 u derbiju 7.kola BTravel WABA lige na gostovanju kod Cinkarne Celje poraz sa 65:68 spustila ispod razlike iz prve utakmice (82:78), iako je vodstvo u grupi B svejedno prepustila aktuelnim šampionkama. Važna je bila i utakmica Medveščak-Kraljevo, u kojoj su Hrvatice uverljivom pobedom 59:43 skoro već osigurale Superligu.

BTravel WABA liga 2017-18, 7.kolo / 2017-18 BTravel WABA League, Round 7

Grupa A / Group A:

Beroe-Budućnost Bemax 59:81 (15:17, 14:23, 14:24, 16:17)

STATISTIKA      VIDEO

Goran Bošković, trener Budućnosti Bemaxa: “Igrali smo dobru odbranu gotovo 40 minuta. Ali, svojom krivicom smo rano ušli u probleme sa faulovima, a nemamo širok roster koji može da istrpi da pravimo glupe faulove, ali zadovoljan sam angažmanom u odbrani. Ovo je veoma važna pobjeda, jer da nas je Beroe dobilo prenijeli bi poraz u Top 8 fazu. Pobjeda je važna i zbog činjenice da se još vraćamo u ritam nakon pauze. Bilo je dobro, mada ima još situacija koje treba da popravimo.”

Crvena zvezda-Istanbul Universitesi 84:40 (23:10, 23:11, 26:9, 12:10)

STATISTIKA     VIDEO

Dragan Vuković, trener Crvene zvezde: »Ovu utakmicu smo iskoristili da odmorimo neke igračice, a da neke dobiju veću ulogu I veću minutažu. Čestitam mladoj I perspektivnoj ekipi Istanbula na prikazanoj igri.«

Murat Bašman, trener Istanbul Universitesija: »“Utakmica je bila dobra i brza. Mi moramo još mnogo da radimo. Razmišljamo od utakmice do utakmice I idemo dalje. Čestitamo Crvenoj zvezdi na odličnoj igri.«

Grupa B / Group B:

Medveščak-Kraljevo 59:43 (23:9, 5:8, 19:9, 12:17)

STATISTIKA     VIDEO

Braslav Turić, trener Medveščaka: »Pritiska pobijede, tj rezultata, bio je vidljiv u našoj igri na današnjoj utakmici. To se najbolje vidjelo u drugoj četvrtini gdje smo zabili pet poena. Međutim, odlična obrana kao i dosta puta do sada, što se tiće nas je odlučila pobjednika. Čestitam mojim igračicama na velikoj borbi.«

Cinkarna Celje-Montana 2003 68:65 (14:25, 24:12, 12:8, 18:20)

Larisa Ocvirk, kapetanka Cinkarne Celje: »Začele smo slabo, do polčasa ujele Bolgarke, v nadaljevanju večinoma vodile in zmagale. V zadnji sekundi je bila razlika še dovolj velika, zadeta prosta meta gostujoče igralke že po izteku igralnega časa pa sta pomenila, da je naša zmaga bolj kot ne pirova.«

Stefan Mihaylov, trener Montane: »Dobra, kvalitetna utakmica. Počeli smo jako, imali dobru prednost, ali smo zatim čak 11 poena dobili iz drugih akcija. Drugo poluvreme je bilo izjednačeno i na kraju se je igralo koš na koš. U finišu smo odigrali tri loša napada i u poslednje dve sekunde odigrali akciju dogovorenu u time-outu i izgubili sa razlikom manjom od pobede u Montani.«