bud-tre-dec2018

Četvrtina bez koša

Utakmicu za povijest WABA lige je u 8.kolu odigrala Budućnost Bemax protiv Trešnjevke 2009. Drugu četvrtinu je dobila sa rezultatom 28:0, bez primljenog koša je bila 16:19 minuta i u tom razdoblju napravila seriju 49:0, a Zagrepčankama koša iz igre nije dozvolila čak 21:01 minuta. Dakle, više od jednog poluvrijemena.

U drugoj utakmici 8.kola je Montana 2003 prvi puta vezala dvije pobjede, nakon što je u gostima bila bolja od Triglav sa 79:62.

Crvena zvezda i Cinkarna Celje igraju tek 26.XII.

Beroe i RMU Banovići su slobodni.

Buducnost Bemax holds Tresnjevka 2009 scoreless in second quarter

Buducnost Bemax held Tresnjevka 2009 scoreless in the second quarter (28-0) and without a point for more than 16 minutes in a 95-16 in the 2018-19 WABA League Round 8. Montana 2003 notched their first back-to-back of the season in the 79-62 road victory over Triglav.

8.kolo WABA lige 2018/19, 5.XII. – 2018-19 WABA League, Round 5, Dec. 5

Triglav-Montana 2003 62-79 (13-24, 12-19, 15-21, 22-15)

STATS     VIDEO

Ernest Novak, trener Triglava: »Na trenutku smo odigrali dobro, vendar to proti takšni ekipi ni dovolj. Če nimaš kontrole igre 40 minut je razlika takšna, kakršna je. Če s takšnimi tekmami dobivamo izkušnje, potem imamo nekaj tudi od takšnih tekem. Problem bo, če se bodo napake ponavljale.«

Stefan Mihaylov, trener Montane 2003: »И т р а х   ц е   д о б р е  ц  м н о г  п р а в ц и н о  с р е ш ч   о т б о р а  н а   Т р и г л а в.  К о н т р о л и р а х  ц е   мача  п р е з   ц я о т о  в р е м е  й  н а к р а я  з а с л у ж е н о п о б е д и х м е.«

Budućnost Bemax-Trešnjevka 2009 95-16 (23-10, 28-0, 35-5, 9-1)

Smiljana Milatović, pomoćni trener Budućnosti Bemaxa: »Zaslužena pobjeda. Rezultat sve pokazuje. Nakon šokantnog poraza u Montani igračice su bile motivisane da naprave reakciju. Pokazale su veliku želju, a iz agresivne odbrane stigli smo do ubjedljive pobjede.«

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »Bez pet igračica koje smo izgubili u posljednjih mjesec dana iz raznih razloga, nismo bili u stanju pružiti bolji otpor. Čestitam ekipi Budućnosti Bemaxa na zasluženoj pobjedi.«