celje-ragusa 04-10-17

Na startu u gostima samo Beroe

Početak nove sezone BTravel WABA lige su obeležili visoke pobede poslednja dva šampiona Budućnosti Bemaxa i Cinkarne Celje, neizvestan meč u Beogradu između Partizana 1953 i Medveščaka te samo jedan uspeh gostiju (Beroe).

BTravel WABA liga 2017/18 – 1.kolo / 2017-18 BTravel WABA League – Round 1
Grupa A / Group A
Trešnjevka 2009-Beroe 56:69 (11:19, 13:21, 21:17, 11:12)

Dean Nemec, trener Trešnjevke 2009: »Utakmicu smo izgubili u prvom poluvrijemenu kada smo napravili previše obrambenih pogrešaka i imali lošu napadačku realizaciju. Općenito igrali smo premekano u prvom poluvrijemenu čega smo se i pribojavali u pripremi utakmice s obzirom na mladost ekipe. U drugom poluvrijemenu promjenili smo pristup, došli do minus 9, ali nismo uspjeli okrenuti. Čestitam danas boljem protivniku i zahvaljujem na fer i korektnoj igri.«

Tatyana Gateva, trener Beroa: »Zahvaljujem domaćinu za odličnu organizaciju. Sretna sam zbog pobjede. Veliko je zadovoljstvo da se tako mlade igračice srčano bore na parketu. Puno uspeha Trešnjevki 2009 u sezoni.«

Budućnost Bemax-Istanbul Universitesi 97:33 (33:10, 24:10, 23:7, 17:6)

Smiljana Milatović, pomoćni trener Budućnosti Bemaxa: »Prvo kolo, prva pobjeda, šansa data mlađim igračicama. Zahvaljujem se protivniku na fer i korektnoj igri.«

Murat Başman, trener Istanbul Universitesija: »This match was hard for us and big experience for team. Budućnost is very good team. Thank for this good match and good organisation.«

»Za nas je to bila teška utakmica i veliko iskustvo za ekipu. Budućnost je vrlo dobra ekipa. Hvala za dobru utakmicu i dobru organizaciju.«

BUD-IST 04-10-2017

Crvena zvezda-Play Off Ultra 79:58 (23:16, 23:13, 19:16, 14:13)

Dragan Vuković, trener Crvene zvezde: »U ne baš najboljem izdanju uspeli smo da relativno lako dodjemo do prve pobede. To je najvažnije u ovom trenutku, idemo dalje.«

Mina Djordjević, Crvena zvezda: »Pored problema sa skokom protivnika sve ostalo smo odradil po planu i došli do pobede. Čestitam svojoj ekipi na pobedi i protivniku na borbenosti i upornosti.«

Grupa B / Group B

Montana 2003-Kraljevo 82:61 (21:13, 27:18, 15:19, 19:11)

Stefan Mihaylov, trener Montane 2003: »Добра победа за нас като начало на сезона.В по голямата част от мача играхме добре имахме известен спад за около 6-7 минути,който успяхме да преодолеем и да завършим мача с добра разлика.Поздравления и за отбора на Кралево който не се предаде и се бори до края.«

»A good victory for us as at the start of the season. In the majority of the game we played well. We had a certain drop for about 6-7 minutes, which we managed to overcome and finish the match with a good difference. Conclusions for the team of Kraljevo who did not surrender and struggles to the end.«

Danijela Rizvić, Kraljevo: “Dobra i kvalitetna utakmica. Čestitam ekipi Montane 2003 na pobedi. Nama ostaje da nastavimo sa radom i u narednom periodu pružimo još bolju igru i ostvarimo bolji rezultat.”

MON-KRA 04-10-17

Cinkarna Celje-Ragusa 99:41 (32:7, 26:15, 15:6, 26:13)

Damir Grgič, trener Cinkarne Celje: »Čestitam svojim igralkam za zasluženo zmago, prav tako ekipi Raguse za korektno odigrano tekmo. Nismo pričakovali tako visoke zmage in to je odličen začetek v novo sezono. Sedaj imamo teden dni časa, da se pripravimo na zelo zahtevno gostovanje v Bolgariji pri Montani 2003 in poskušamo odigati čim boljšo tekmo.«

Zdravko Kitin, trener Raguse: »Odavno ovako jakog protivnika nismo imali i na kontra strani je bio odmah u 1.kolu. Izvinjavamo se celjskoj publici i nadamo se u slijedećim utakmicama puno boljoj igri jer ovo je velika stepenica za razliku od hrvatske lige. Sve ovo je nešto novo za nas i treba nam nešto vremena za privikivanja, a vremena nemamo. Već u subotu dolazi nam Požega u hrvatskom prvenstvu, a za tjedan dana Partizan. Biti će veselo …«

Ce-RAG 04-10-17

Partizan 1953-Medveščak 65:61 (19:21, 14:11, 13:15, 19:14)

Blagoja Ivić, trener Partizana 1953: »Veoma teška i neizvesna utakmica, kao što smo i očekivali u najavi. Mislim, da smo igrali u velikom grču. Ekipa Medveščaka je jedna brza i konkretna ekipa, cela utakmica je bila u egalu. Mislim, da smo malo pametnije odigrali na kraju i uz malo sreće i fenomenalnom trojkom Rade Vidović uspeli da pobedimo. Sve čestike ekipi iz Zagreba.«

Braslav Turić, trener Medveščaka: »Odlična utakmica, šteta što u završnici nismo imali koncentracije da pobjedimo. Čestitam Partizanu na pobjedi, a mojim igračicama na hrabroj i bespoštednoj borbi.«