2019_u15-sf1-ili-cce

2019 WABA U15 SF#1: Akson Ilirija-Cinkarna Celje 58-60 (Video, Quotes, Gallery)

Prvi finalist WABA U15 lige 2018/19 je Cinkarna Celje pobjedom u produžetku protiv branitelja naslova Akson Ilirije sa 60-58.

Celjanke su na početku drugog poluvrijemena imale već 19 poena prednosti (43-23), ali su Ljubljančanke serijom 18-1 inicirale veliki preokret i 11 sekundi prije kraja regularnog dijela košem Hane Ivanuše za 51-51 izborile produžetak.

Dodatnih pet minute je Cinkarna Celje otvorila nizom 6-1 i iako su se protivnice primakle na samo poen zaostatka, su pomalo neočekivano izborile finale, jer je Akson Ilirija na Final-Four stigla kao jedina neporažena ekipa

Cinkarna Celje predvodila Sophie Gbemuotor sa 22 poena i 18 skokova, kod Akson Ilirija prvi strijelac Hana Sambolič sa 15 poena, Zoja Štirn sa 13 skokova.

2019 WABA U15 Final-Four, Semi-finals 1

Akson Ilirija-Cinkarna Celje 58-60 (12-12, 9-25, 16-7, 14-7 – 7-9)

FULL STATS     VIDEO     GALLERY

Akson Ilirija: Kvrgić 4, *Štirn 8 (2-3), *H.Sambolič 15, Strehovec, *S.Sambolič 9 (1-2), Kos DNP, *Ivanuša 13 (2-2), Blatnik DNP, *Magister 4, Radmanović 5, Kavčič Roškar DNP, Osterman. Trenerica: Eva Gogala.

Cinkarna Celje: Guček, Lipovšek DNP, *Čater 5, *Bertelme 12 (4-6), *Anžič 10, Pelikan DNP, Dobrijević DNP, Stvarnik 6, Dolinšek, *Drobne 5, *Gbemuotor 22 (6-8), Uranker DNP. Trenerica: Danica Talajić.

Eva Gogala, trenerka Akson Ilirije: “Tekmo smo dobro začeli in povedli z 8:2. Sledila je druga četrtina, kjer smo v obrambi čisto popustili. Nasprotnicam smo dovolili, da so se razigrale in dosegle kar 25 točk, kar je čisto preveč. Drugi polčas smo predvsem v obrambi odigrali veliko bolje in nasprotnice so v dvajsetih minutah dosegle le 14 točk. Nam je steklo v napadu in do konca zadnje četrtine smo uspeli izenačiti in izsiliti podaljšek. V podaljšku so nasprotnice žal dosegle en koš več in zmagale. Čestitke puncam za borbenost ter da se kljub visoki prednosti Celjank ob polčasu niso predale. Jutri nas čaka tekma za 3.mesto, kjer bomo dali vse od sebe, da domov odnesemo medaljo.”

Danica Talajić, trenerica Cinkarne Celje: »Očekivali smo tešku i neizvjesnu utakmicu koju smo, na krajui dobili. Nadam se da su svi koji su prisustvovali ovoj fešti košarke uživali i da ćemo sutra nastaviti istim tempom. Čestitam Iliriji na odličnoj i fer utakmici, a posebno mojim curama koje su hrabro stale na teren i izborile finale!«