celje-triglav

Athlete Celje bolje od Triglava

U poslednjoj utakmici 1.kola WABA Superlige 2016/17 je Athlete Celje u slovenskom derbiju u gostima pobedilo Triglav sa 69:57 i potvrdilo snagu vodećeg kvarteta nakon grupe faze takmičenja.

1.kolo WABA Superlige – Superleague Round 1

Triglav-Athlete Celje 57:69 (12:16, 12:25, 18:20, 15:8)

Triglav: *Zdolšek 12 (2:3), *Abramovič 21 (7:7), *Meden 2, Sofrić -, Prevodnik 8 (2:2), Žibert, Jeras -, Kozina Bubnič 4, Šarič -, *Kalušić 8, *Seničar 2.

Athlete Celje: Mitrić, *Krošelj 4, Stefanoski -, *Prezelj 25 (2:2), Molnar 4 (2:2), Friškovec 8, Ocvirk, *Marić 2 (2:2), *Slonjšak 15, *Evans 11 (5:8).

Kranjčanke, ki so v prvem delu sezone zbrale pet zmag, so morale priznati premoč Celjankam, ki so v prvem delu zbrale zmago več. Odločilno prednost so si aktualne slovenske državne prvakinje priigrale v drugi četrtini, ki so jo dobile s 13 točkami razlike. Na najdaljši odmor so Celjanke odšle s prednostjo 17 točk.

Tudi v drugem polčasu Kranjčanke niso našle recepta za razigrane gostje. V zadnjih desetih minutah je uspelo domačim nekoliko omiliti za poraz. Košarkarice Athlete Celja so tako zabeležile peto zmago, Kranjčanke pa ostajajo pri treh. (kzs.si)

Athlete Celje beat Triglav 69-57 in the Slovenian derby of the WABA Superleague Round 1.

Triglav’s lone lead of the game came on the opening basket of the night, a Sara Meden conversion in the opening minute to give an early 2-0 advantage. From there, Celje made a 10-2 and later went on a 9-0 span to go up 31-17 midway through a second quarter. Triglav responded with five consecutive points and then Celje went on a 26-2 decisive run spanning halfime for a 57-26 lead.

Živa Zdolšek, kapetanka Triglava: »Tekmo smo začele s premalo čvrtsine in zbranosti. Nismo se držale nekaterih dogovorov. Celjankam smo dopustile nekaj lahkih košev, kar jih je razigralo. Drugi polčas smo odigrale bolje, vendar je bila razlika iz prve polčasa prevelika, da bi se lahko resneje približale.«

Damir Grgič, trener Athlete Celje: »Čestitam svoji ekipi, ki je igrala zelo pametno. Ne glede na vse težave, ki nas pestijo, smo prikazali dobro košarko.«