pof-tri 16-17

Triglav uzvratio Play Off Happyu

U poslednjoj utakmici 10.kola je Triglav uzvratio Play Off Happyu za poraz u Kranju i u  Superligu ulazi kao drugoplasirani sastav grupe A.

Grupa A – 10.kolo / Group A – Round 10:

Play Off Happy-Triglav 52:67 (13:19, 7:19, 15:13, 17:16)

Play Off Happy: *Čorda 2 (2:2), Babić, Azinović, *N.Delić 17 (3:5), *Milošev 2 (0:1), Starčević -, Marković 11 (5:6), *A.Delić 4, Čeremidžić -, Ćato, *Džebo 16 (2:2).

Triglav: *Zdolšek 14 (4:6), Abramovič 11 (3:4), *Meden 4 (1:2), *Sofić 13 (1:3), Prevodnik, Žibert, Jeras -, Kozina Bubnič -, *Kalušić 26 (4:4), *Seničar 2.

Triglav je od početka susreta bio agresivniji i bolji tim, a Play Off je tek na momente ličio na tim koji je istog protivnika dobio u Sloveniji. Ipak, prva je četvrtina još uvijek bila prihvatljiva i okončana je vodstvom gošći rezultatom 19-13, a bio je to svakako rezultat koji bi Play Off mogao preokrenuti u nastavku susreta. Međutim, onda je došla druga četvrtina. Jako loša partija sarajevske ekipe u oba smjera koštala ih je mnogo i praktično ih je već nakon pola utakmice primorala da igraju puno riskantnije, u čemu se nisu najbolje snalazile. Triglav je vodio rezultatom 38-20 na poluvremenu. Play Off je drugo poluvrijeme zaigrao znatno žustrije i odlučnije, no problem je bio što je domaćii tim tako morao igrati od početka utakmice da bi stigao do povoljnijeg rezultata. Razliku su izabranice Gorana Loje uspjele smanjiti, ali nedovoljno da se mogu nadati bilo čemu pozitivnom u finišu susreta. Rezultat je na početku posljednje četvrtine iznosio 51-35 u korist slovenskog tima. Posljednju četvrtinu Play Off je uspio odraditi profesionalno, no rezultat nije uspio uvesti u egal. Meč je tako okončan rezultatom 67-52 za gošće. (sport1.ba)